Kolumbia Narino Abades

Cena: 37,00 zł 37.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Departament Nariño znajduje się na dalekim południu Kolumbii i graniczy z Ekwadorem oraz wysokimi szczytami andyjskimi. Jego bliskość do równika umożliwia uprawę kawy na bardzo dużych wysokościach. Wiele gospodarstw znajduje się na wysokościach przekraczających 2000 metrów nad poziomem morza.

Podczas gdy uprawa kawy zwykle nie jest widoczna na tak dużych wysokościach, w Nariño jest to możliwe dzięki dużej ilości światła słonecznego, niezawodnym i częstym opadom oraz bogatym glebom. Ponadto krajobraz pomaga zapewnić, że noce nie stają się zbyt chłodne do uprawy kawowca. Ciepło, które gromadzi się na dnie kanionów, wznosi się nocą w góry, chroniąc owoce kawowca przed ekstremalnym nocnym zimnem, które towarzyszy tak dużej wysokości.

Abadaes to grupa małych stowarzyszeń producentów zamieszkałych w Nariño. Stowarzyszenia te zostały utworzone w celu stworzenia możliwości otwarcia rynku dla producentów w regionie, aby pomóc w wprowadzaniu innowacji technicznych w zakresie przetwarzania i jakości, a przede wszystkim, aby pomóc producentom osiągnąć samostanowienie.
 
Kawa uprawiana na wysokości 1600-2000 m n.p.m. 
 
W filiżance mleczna czekolada, jabłko i czereśnia. Kawa polecana do ekspresu ciśnieniowego pod espresso.

Odmiana:  Caturra/Bourbon/Typica

Obróbka: Myta

Punktacja cuppingu: 86+

 

 
Data palenia: 05/01/2022
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl